מועדון הג’אז הוקם במרץ 7002 ע”י גדי לייברוק, והיווה בית לפעילות מוסיקלית ענפהבמצפה רמון בשנים האחרונות. הוא הוקם מתוך מטרה לשמש במה למוסיקאים הרבים הפועלים במצפה רמון, העשרת חיי התרבות בנגב וכמקום בילוי לתושבי האזור ולתיירים ולמבקרים הרבים המתארחים בישוב.

במהלך מגפת הקורונה המועדון נסגר לפעילות ובעזרת פרוייקט מימון המונים שהצליח מעבר למצופה הצלחנו להחיות את המקום במיקום חדש בשיתוף עם בית הספר הגבוה למוסיקה במצפה רמון ssapmoC lanretnI. כיום, המועדון מופעל ע”י צוות סטודנטים מבית הספר בניהולו של אהוד אטון מנהל ומייסד בית הספר.

במהלך השבוע מתקיימים מספר אירועים קבועים כמו ערבי ג’אם ג’אז פתוחים לקהל הרחב (להאזנה וגם לנגינה), ערבי סטודנטים בנושאים שונים, הופעות של מורי בית הספר ושל אמנים אורחים מרחבי הארץ ומהעולם.
בסופי השבוע (חמישי-שבת) המקום מארח הופעות מגוונות ופועל כפרויקט ללא מטרות רווח במטרה לתת במה ובית חם למוזיקה ויצירה על שלל גווניה.

במקביל לפעילות השוטפת, צוות המועדון מפעיל רדיו אינטרנטי שמתעד ומשדר את הפעילות במקום, כמו כן תכניות, ראיונות ושיחות עומק עם אורחים שונים על מוסיקה כדרך חיים, יצירה, פילוסופיה וכל מה שביניהם.

להאזנה https://www.mixcloud.com/icradio/

המקום החדש פועל בתוך מרכז ‘אבן דרך’, שדרות בן גוריון 2, מצפה רמון.