ג’ייסון רוזנבלט

Event Date:

30/04/2024

Event Time:

21:30

Event Location:

מועדון הג'אז 8060000 Israel

Sorry, this event is expired and no longer available.

Event Schedule Details

  • 30/04/2024 21:30   -   23:00

הופעת 2 חלקים

ג׳ייסון רוזנבלט – נגן מפוחית, מלחין ופסנתרן, מנגן מוזיקה יהודית מזרח אירופאית מאז 2002

חלק ראשון: ״מי יודע?״ אוסף של קטעים מקוריים המשלבים אלמנטים ממוזיקה אשכנזית, מזרחית וג׳אז – השפעות שספג בנסיעותיו ברחבי הארץ ונאספות בכתיבתו ליצירה אחת אורגנית. ג׳ייסון מושפע מהשירה שבקעה מבתי הכנסת בימי שישי, מהניגונים בשוק ומהמוזיקה הנוסטלגית ברשת ג׳ בימי שישי אחר הצהריים.
מלווה במיטב נגני הג׳אז והמוזיקה היהודית בארץ, הפרוייקט המוזיקלי של ג’ייסון מצייר ומציג למאזינים את ישראל מבעד לעיניהם ואוזניהם של עולים חדשים.

ג׳ייסון רוזנבלט – מפוחית, פסנתר, קול

איליה סילצוב – גיטרה

חלק שני: ג׳ייסון מספק תפיסה מעניינת על בלוז, roots וג’אז מוקדם. עם צלילי מיסיסיפי וניו אורלינס להשראה, הרפרטואר המקורי של רוזנבלט מבוצע בהומור טוב. המלחין, המפיק, הפסנתרן ונגן המפוחית ג’ייסון רוזנבלט הוא מהחדשים המובילים בעולם בטכניקת מפוחית דיאטונית. הופעתו בכלי הצנוע עזרה לפתיחת קרקע מוזיקלית חדשה לכלי המזוהה עם הבלוז, לצורות אמנות מגוונות כמו ג’אז, בלו-גראס, כליזמר וטורקית. רוזנבלט, הידוע בעיקר בזכות עבודתו עם שטריימל שבמונטריאול, מתנער מהסטיות המזרח-אירופיות של הקבוצה ובמקום זאת פונה לצלילי המיסיסיפי האדיר לקבלת השראה. עם גוונים של ד”ר ג’ון, פרופסור לונגייר וג’לי רול מורטון רוזנבלט מספקים מבט ייחודי על בלוז, שורשים וגוספל אמריקאים

ג׳ייסון רוזנבלט – פסנתר, קול, מפוחית
איליה סילצוב – בס
דניאל רייצין – תופים
אורח מיוחד! דניאל שוורצולד – פסנתר

21:30 | הכניסה חופשית!

Share This Event